1903x692
English

Zkušebna

Jedna z nejmodernějších zkušeben výkonu aut v EU je v srdci Evropy - tedy v Praze. 

Základním předpokladem pro dobrá a přesná měření je dostatečný výkon vzduchotechniky, která zajišťuje chlazení měřeného vozidla.  Axle Hub - tedy měření výkonu přímo na kolech, beze ztrát a hlavně bez nebezpečí, která klasická válcová zkušebna představuje, tj. bez bouchnutí pneumatik, bez rizika prokluzu či dokonce utržení auta z válců.Firma UNITESTA provozující doménu www.mustangevolution.cz se tak zařadila mezi několik málo subjektů v EU co disponují podobnou technikou.  Zkušební místnost je vybavená velice sofistikovaně propracovanou a velmi výkonou vzduchotechnikou, která je řízená plně automaticky pro dosažení rovnoměrného tlaku v místnosti na jakýkoliv stupeň vstupních ventilátorů.Co nám umožnuje AXLE HUB DYNO...  Krom přesného měření výkonu nám toto zařízení nabízí také spoustu možností testování automobilů v různých podmínkách a v různém zatížení. Software nám umožnuje hned několik testovacích modelů:

*Drag race - rovinka 400m se zátěží podle dané hmotnosti vozu + přítlačných prvků karosérie, vše se nastavuje v softwaru!

*Circuite racing - ovál 2-10km s možností nastavení délky a měření mezičasů, délka měření v zátěži až 30minut se stálou zátěží přímo úměrnou odporu silnice a hmotnosti vozu včetně aerodynamického odporu.

*Road test - měření na rovné silnici se stálou zátěží přímo úměrnou odporu silnice a hmotnosti vozu včetně aerodynamického odporu.

*Road hill test - měření s proměnným zatížením, tzn.: nastavením úhlu stoupání do kopce (0-30°), zátěží přímo úměrnou odporu silnice a hmotnosti vozu včetně aerodynamického odporu.

"28 analogových kanálů v kontrolním boxu zkušebny nám umožnuje záznam až 28 různých analogových čidel v reálném čase!"  (AFR, EGT, TEPLOTY, TLAKU, NAPĚTÍ, EMISÍ, atd...)

Příruby na kola v rozměrech (Axle-Flange) 5x110,112,130 a dále 5 x 4-1/2", 5 x 4-3/4", & 5 x 5" 5x120 , 4x100 Dále zde máme slepé příruby bez děr, takže je možné dodělat libovolnou rozteč šroubů pro uchycení na zkušebnu AXLE HUB.

Pro veškeré americké vozy FORD, DODGE,GM,Chrysler
Převážná většina Japonských vozů... Ford Mustang, Jeep, Mercedes-Benz, VW, Porsche, Maserati, Ferarri, Bentley atd...

Testovací box je naší novinkou a zároveň největší chloubou. V ČR se jedná o unikátní vybavení a je jedno z několika i v rámci Evropy. Umožňuje nám měření přímo na kolech bez rizika protáčení kol na válcích atd. Měření je tak velmi přesné a beze ztrát. 28 senzorů dokáže změřit 28 různých hodnot v reálném čase během vlastního testu.

další různá měřící zařízení a přípravky:

  • poměr vzduchu a paliva
  • teplota výfukových plynů
  • průtok vzduchu
  • různé laserové teplotní sensory
  • externí sensory klepání motoru

Veškeré vybavení je kompatibilní se zařízením testovacího boxu DYNO. Změřená data ukládáme a archivujeme na samostatném serveru s kapacitou desítek TB s možností rozšíření na stovky TB, v případě nutnosti. Ke každému vozidlu/zákazníkovi ukládáme ve složce jeho individuální nastavení pro případné budoucí použití. Máme za sebou 3 fázové online školení od firmy SCT v délce cca 1 rok, které je rozděleno do několika fází, které jsou zakončeny testem po úspěšném ukončení online vzdělávání jsme absolvovali školení přímo s sídle firmy na Floridě. Jsme v pravidelném kontaktu se všemi US dodavateli a máme zajištěnu technickou hotline další absolvované školení bylo od dodavatele vybavení testovacího boxu LAND AND SEA – DYNO Axle Hub.